تبلیغات
بحران در خانواده و بحران زدایی - 110 مركز مداخله در بحران خانواده در كشور وجود دارد
پنجشنبه 23 آبان 1387

110 مركز مداخله در بحران خانواده در كشور وجود دارد

• نوع مطلب: بحران در خانواده ،
•نوشته: nurse


مدیر كل دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی كشور از فعالیت 110 مركز مداخله در بحران خانواده و 49 مركز نگهداری و توانمند‌سازی كودكان خیابانی در كشور خبر داد.
سید حسن موسوی چلك امروز در حاشیه همایش رویكرد مداخله در آسیب‌های اجتماعی گیلان در گفتگو با خبرنگار فارس در رشت افزود: مهم‌ترین فعالیت و ماموریت دفتر امور آسیب‌‌دیدگان اجتماعی، توانمندسازی افراد در معرض آسیب‌های اجتماعی مانند كودك‌آزاری، همسرآزاری، زوجین متقاضیان طلاق، خودكشی، كودكان خیابانی و ... است.
وی با اشاره به ایجاد خانه سلامت در بهزیستی كشور افزود: این خانه محل نگهداری دختران و زنان فراری 18 تا 30 سال است كه مشكل بد‌سرپرستی و یا بی‌سرپرستی دارند.
موسوی چلك از راه‌اندازی 36 پایگاه اورژانس 123 با هدف تقویت مداخله اجتماعی در كشور خبر داد و اظهار داشت: این پایگاه اورژانس تا یك ماه آینده در آخرین استان كشور (اردبیل) راه‌اندازی می‌شود كه با ایجاد آن همه استان‌های كشور دارای مركز اورژانس هستند.
وی با بیان اینكه باید رویكرد جامع‌محوری و پویا جایگزین مركز‌محوری شوند، تصریح كرد: خدمات اورژانس از طریق خودروهای خاص به مردم ارائه می‌شود.
موسوی چلك مداخله تخصصی موثر به منظور كاهش جرایم و جلوگیری از تشدید بحران و آسیب‌های اجتماعی و نیز كاهش صدمات بر اقشار در معرض آسیب را از دیگر اهداف راه‌اندازی اورژانس 123 عنوان كرد.
وی بیان داشت: در دسترس قرار دادن خدمات تخصصی سازمان بهزیستی به تمام افراد جامعه از اهداف كلی ایجاد این مركز است.
موسوی چلك كودكان و زنان آزاردیده، افرادی كه اقدام به خودكشی كرده‌اند و یا قصد اینكار را دارند، فرار از منزل، سالمندان و معلولان آسیب‌دیده، معتادان، افراد بی‌خانمان، بیماران روانی مزمن، كودكان كار و خیابانی، زنان و دختران در معرض آسیب و آسیب‌دیده اجتماعی را از گروه‌های هدف خط 123 اورژانس اجتماعی عنوان كرد.
مدیر كل دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی كشور، پیشگیری از جرم را از اهداف مهم این سازمان خواند و اظهار داشت: باید برای كودك‌آزاری و همسر‌آزاری برنامه داشته باشیم و اگر نتوانیم این افراد را شناسایی كنیم، ممكن است به هر دلیلی سر از زندان در آورند.
موسوی چلك موفقیت اورژانس را منوط به همكاری همه مردم دانست.
به گفته موسوی چلك طبق آمار سال گذشته سازمان بهزیستی كشور، حدود 12 هزار نفر كودك خیابانی در مراكز مذكور سطح كشور پذیرفته شدند.خبرگزاری فارس

نظرات()

دریافت كد بازی آنلاین تصادفی

 

جدیدترین كدهای جاوا

انواع کد های جدید جاوا تغییر شکل موس